כתבה שפוסרמה על אתר, אנחנו, היזמים מתראיינים לכתב של ישראל היום. 

בקליק אחד בלבד: כך בוחרים מצבות בעידן הדיגיטלי

בעולם הקניות המקוונות יש לא מעט יוזמות מעניינות ומתבקשות, כאלה ששואלים “איך לא חשבו על זה קודם?”. אחת היוזמות המתבקשות היא החנות הדיגיטלית GRAVE.CO.IL, שעלתה לאוויר לפני שלושה חודשים על ידי שי שרהבני ושי גלבוע וכבר יוצרת עניין רב ברשת. בחנות ניתן לראות הדמיות מדויקות של מצבות, כולל מחירים וטיפים חשובים בבחירת האבן והכיתוב.

הרעיון למיזם עלה בראשו של גלבוע, יזם אינטרנט, לפני שנתיים, בעקבות פטירת דודתו. “מכיוון שלא היו לה ילדים, אני הופקדתי על רכישת המצבה”, הוא מספר. “הפעולה הראשונה שעשיתי הייתה לחפש מידע באינטרנט בנושא מצבות. ראיתי שאין מספיק מידע, אין מחירים או שיש טווח מחירים רחב, ומציעים להשאיר טלפון כדי שסוכן מכירות של החברה יחזור אליך”.

ומה רע בכך?

“העולם התקדם, צרכנים רוצים שקיפות. בשיחה עם אנשי מכירות יש תמיד הרגשה של מכירה אגרסיבית, שבה המחיר נקבע בהתאם לאופי הלקוח. זה פחות מתאים בימי האבל, שבהם אנחנו מחפשים אנשים נעימים בשיח עדין”.

איך זה עובד אצלכם? יותר אנושי ומתחשב?

“אצלנו באתר, כל מצבה מופיעה עם מחיר. אם נודה על האמת, 80% מהמצבות בישראל מעוצבות פלוס מינוס אותו הדבר. התחלנו שם. יש לקוחות שרוצים מצבות מיוחדות שלא קיימות באתר. אנחנו מתייעצים עם המעצבים שלנו וחוזרים ללקוח עם הצעה. בשלב הזה גם המצבה עולה לאתר עם מחיר”.

עמוד בחירת המצבה במיזם: לכל אלמנט יש מחיר והדמיה, צילום: מתוך אתר Grave.co.il

 

מכר משותף חיבר בין גלבוע לשרהבני, מנכ”ל חברה בענף המצבות והשיש. “החיבור לרעיון היה מידי”, אומר שרהבני. “אני דור שני בחברה עם ותק של 48 שנה בתחום. יש לנו במפעל את הציוד הכי מתקדם בתחום השיש, מתבקש שנוביל את התחום גם בחזית האינטרנטית”.

באתר ניתן לראות את כל סוגי הקבורה ואת מחירי התוספות הנפוצות למצבה: כרית ספר תורה, ניצב, אגרטל ומקום לנרות. והכל לפי סוג האבן. לדברי שרהבני, המאפיינים שקובעים את מחיר המצבה הם חומרי הגלם, שזה בעצם סוגי האבן והחומרים שמהם מורכבת המצבה. לאחר מכן מורכבות העיצוב וההובלה. “יש אבנים שצריך מנוף כדי לשנע אותם ולמקם אותם בחלקת הקבר. יש לזה עלויות”, הוא מסביר.

 

מה לגבי סוגי אבנים למצבות – מהם היתרונות והחסרונות של כל אבן? 

“מעבר למראה, שם המשחק הוא עמידות. כמה זמן המצבה תשמור על הנראות שלה, בהתחשב בנזקי מזג אוויר, בלכלוך ובשחיקה של הכיתוב. מצבות משיש גרניט ישמרו על הנראות שלהן עשרות שנים קדימה, בשונה מהאבנים הטבעיות כמו אבן חברון או אבן גלילית. יתרון נוסף לגרניט הוא היכולת לעצב דיוקן או כל ציור ישירות על השיש, מה שאין באבנים טבעיות. נפוץ גם לשלב בין גרניט לאבן מקומית בשביל לקבל את העמידות של הגרניט באזור הכיתוב, ואבן טבעית במעטפת המצבה על מנת להוזיל את המחיר”.

 

“יש לקוחות שרוצים מצבות מיוחדות שלא קיימות באתר. אנחנו מתייעצים עם המעצבים שלנו וחוזרים ללקוח עם הצעה”,

 

לסיום, איזה טיפ אתה יכול לתת לקוראים שמתלבטים לגבי בחירת מצבה?

“אני ממליץ לחשוב לטווח רחוק, ולבחור חומרים עם עמידות גבוהה. לטווח רחוק זה יוריד את הצורך בחידוש. אני יודע מלקוחות שזה מאוד עצוב לעלות לאזכרה ולראות משהו סדוק או איזו אות מחוקה. למי שיש חשש שזה המצב, אני ממליץ לעלות לקבר חודש לפני האירוע, כדי לוודא שהכל עומד על מקומו”.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.